Jak przyciągnąć uwagę klienta?

Marzec 14, 2009 at 1:21 pm Dodaj komentarz

W większości wypadków SLOGANEM.

Slogan tak naprawdę niewiele mówi o twojej firmie czy o twoim produkcie, ale to zdanie, które jest specyficznym haczykiem – łapiesz nań uwagę klienta, a dzięki temu klient zainteresuje się twoją ofertą.  Oferta powinna uwagę utrzymać inaczej potencjał sloganu pójdzie na marne.

Jakiś czas temu na potrzeby znajomego wymyśliłam slogan – tytuł aukcji do Allegro.  Slogan był na tyle intrygujący, że w sprzedaży zyskano trzydziestoprocentową przewagę nad konkurencją a w oglądalności przewaga wzrosła do 60%.

Konkurenci usiłowali zbijać slogan argumentem, że ich towar jest na tyle dobry, iż nie potrzebuje błyskotliwych haseł reklamowych. Myślicie, że to zdało egzamin? Oczywiście, że nie.  Niewiele osób tę wzmiankę dostrzegło, bo oglądalność wcale w ten sposób nie wzrosła, nie było haczyka, wabika, magnesu przyciągającego uwagę.

Reasumując: nawet najlepszy towar i najlepiej skonstruowana oferta niewiele znaczą jesli nikt do niej nie dotrze, a w natłoku towarów i ofert musisz wabić i intrygować żeby stać się zauważalnym.

Reklamy

Entry filed under: Reklama i Marketing. Tags: .

Przejdź do rzeczy…marketingowo Prezentacja multimedialna – sposób na przyciągnięcie uwagi odbiorcy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

Pozycjonowanie słowem

Treść - najskuteczniejsze narzędzie marketingowe. Wpływa nie tylko na pozycję; treść informuje, promuje, zachęca i perswaduje.

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania - zapytaj :-) Potrzebujesz dobrego contentu na stronę? Szukasz kogoś do prowadzenia firmowego bloga? Dbasz o wizerunek i wybierasz pozycjonowanie przy pomocy dobrych jakościowo precli? Napisz do mnie Ania

%d blogerów lubi to: