Turystycznie (opisy)

„Wielbiciele „Wielkiego Błękitu” Bessona ściągają na Sycylię dla Taorminy. Można odnaleźć tam klimat filmowego błękitu – czystego morza i głębi kryjącej się pod zmienną, morską powierzchnią. Ale inny błękit, równie piękny i równie głęboki znajdziemy w okolicach Etny.

Etna jest surowym wulkanicznym szczytem, górującym nad całą Sycylią jak wulkan boskiej opatrzności – łaski i niełaski bogów jeszcze z czasów starożytności. Wulkan podobny do całej wyspy: jak on surowej, spalonej słońcem, gorącej, ale i kolorowej.”

„Bolonia słynie uniwersytetem – bardzo znaną i bardzo prestiżową uczelnią, która miała sporo czasu na wypracowanie takiej pozycji, bo powstała już w XI wieku , czyli w bardzo wczesnym średniowieczu.

Sama Bolonia zaś jest miastem kontrastów i to one nadają jej koloryt, dla którego ściągają setki tysięcy turystów z całego świata.”

„Sercem Madrytu jest plac, który kiedyś, dawno dawno temu pełnił funkcję miejskich rogatek. Znajdował się na wschodnim obrzeżu miasta, stąd i jego nazwa kojarzona ze wschodem:  Puerta del Sol czyli Brama Słońca. Brzmi majestatycznie i w rzeczywistości tak wygląda.

Wszystkie drogi w Hiszpanii prowadzą do Bramy Słońca, a właściwie tu rozpoczynają swój bieg. Na Puerta del Sol znajduje się hiszpański kilometr zero i stąd liczone są odległości drogowe.”

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


%d blogerów lubi to: